Sieninės plytelės, grindų plytelės, dekoruotos plytelės, mozaika.  
         Apie įmonę          Prekių katalogas          Naudinga informacija          Rekvizitai          Kontaktai
slideshow slideshow slideshow slideshow slideshow slideshow slideshow slideshow slideshow
Plytelių katalogas
  SpecialŪs pasiŪlymai
Sienų plytelės  SIENŲ PLYTELĖS
Sienų dekoruotos plytelės  SIENŲ DEKOR. PLYTELĖS
Grindų plytelės  GRINDŲ PLYTELĖS
Grindų dekoruotos plytelės  GRINDŲ DEKOR. PLYTELĖS
Mozaika  MOZAIKA  
Plytelių kolekcijos  KOLEKCIJOS
  Kitos prekės 

PaieŠka:
Įveskite kodą arba pavadinimą:

Arba pasirinkite plytelės formatą:

 
Apklausa
Iš kur sužinojote apie mus?
Televizija
Radijas
Internetas
Iš pažįstamų
Reklama gatvėse
 
 


Renkantis plyteles

Turbūt jau niekas neprieštarauja, kad plytelės dėl savo tvirto, ilgaamžio  ir mažai priežiūros reikalaujančio paviršiaus yra bene pati praktiškiausia sienų ir grindų danga. Seniau jų panaudojimas buvo gana ribotas, jos buvo klijuojamos tik vonios ir virtuvės patalpose.  Tobulėjant technologijoms pavyksta pagaminti vis įdomesnį plytelių paviršių, kuris neretai primena audinį, metalą, tapetą ir pan., vis didėja atspalvių pasirinkimas, todėl atsiveria neribotos galimybės susikurti išskirtinį namų interjerą. Kitos apdailos medžiagos buvo priverstos užleisti savo pozicijas svetainėse, miegamuosiuose, prieškambariuose, terasose... Neliko  patalpų, kuriose negalima būtų panaudoti plytelių.

Visame pasaulyje daugėja alergiškų žmonių, tame tarpe labai daug vaikų. Gydytojai siūlo atsisakyti tapetų, kilimų,  kurie kaupia dulkes, o patalpas dažnai valyti  drėgnu būdu. Ir vėl gi geriausia išeitis  būtų rinktis plyteles.
 
 
 Atsarga

Iš savo patirties žinome,  su kokiomis problemomis susiduria mūsų klientai, todėl primygtinai rekomenduojame pirkti plytelių 5-10 % daugiau, nei faktinis plytelėmis klijuojamas plotas. Kodėl?
Paprastai  patiriama apie 5% nuostolių, dėl plytelių nepanaudojamų atraižų, nepasisekusio pjaustymo. Jei plyteles patalpose klijuosite įstrižai, atraižų liks šiek tiek daugiau. Kuo didesnė patalpa, tuo atraižų lieka santykinai mažiau.

Dar likusių 5% jums gali prireikti ateityje smulkiems remonto darbams, su kuriais susiduriame tikrai dažniau, nei to norėtume. Pavyzdžiui, net stipriausia plytelė gali suskilti, jei ant jos iš didelio aukščio nukris sunkus kietas daiktas. Taip pat net naujuose butuose dažnai pasitaiko santechnikų palikto broko ir tenka pakeisti  keletą plytelių.  Nemanykite, kad prireikus visada galėsite nusipirkti tų pačių plytelių dar.  Net jei ir pavyks rasti tos pačios kolekcijos plytelių parduotuvėje, jos jau bus kito atspalvio, kito kalibro.  Be to, gamintojai, siekdami būti rinkos lyderiais,  labai dažnai pakeičia senesnes kolekcijas naujomis.
 Plytelių atspalvių ir išmatavimų neatitikimai

Plytelių atspalvių ir išmatavimų neatitikimai skirtingose plytelių siuntose

Plytelės gamybos procese smarkiai kinta tiek jos išmatavimai, tiek spalva.  Todėl kiekvieną atskirai gaminamą  plytelių partiją gamintojas žymi specialiu ženklinimu ant pakuotės. Labai svarbu, kad vienoje patalpoje klijuojamos plytelės būtų tos pačios partijos.
 
Jei pastebėjote, kad plytelių įsigijote per mažai, nedelskite ir kuo greičiau vykite į parduotuvę. Jei pasiseks, pardavėjas parinks Jums plyteles iš tos pačios partijos. Žinoma, įspėkite apie problemą pardavėją ir turėkite su savimi  tuščią plytelių pakuotę.
Pastaba: Antros rūšies plytelių partijos neženklinamos.
 
 Glazūros dilumas (PEI indeksas)

Dar vienas be galo svarbus grindinių plytelių parametras – glazūros dilumas, taip vadinamas PEI indeksas. 

Niekas neabejoja, kad namų  voniai ir prekybos centrui reikalingos skirtingo glazūros stiprumo plytelės.  Jei norite, kad plytelės Jums tarnautų ne vienerius metus, būtina atsižvelgti į PEI indeksą, kurį mes visada nurodome prekės kortelėje:

PEI 1 galima vaikščioti basomis, ar avalyne minkštu padu, paviršius turi būti labai švarus (miegamasis, vonia)
PEI 2 vaikštoma nedaug ir nebraižančia paviršiaus avalyne, paviršius turi būti švarus (vonia, miegamasis, gyvenamieji kambariai)
PEI 3 vaikštoma su nebraižančia avalyne, ant paviršiaus gali būti šiek tiek purvo (prieškambariai, virtuvės, svetainės) 
PEI 4 vaikštoma daug, ant grindų gali būti purvo (virtuvės, nedidelės parduotuvės,viešbučių kambariai) 
PEI 5 intencyvus judėjimas visuomeninės paskirties objektuose (prekybos centrai, mokyklų fojė, pramoninės patalpos)
Pastaba: neglazūruotos akmens masės plyteles galima klijuoti bet kokiose patalpose.
 Plytelių rūšys

Pagal vieningus Europos Sąjungos standartus (Lietuvos standartas LST EN 14411) reikalaujama, kad ne mažiau, kaip 95 %  1 rūšies plytelių atitiktų griežtus  kokybės reikalavimus, o likę 5 %  gali turėti kokybinių defektų.

2 rūšies plytelių kaina yra žymiai mažesnė nei pirmos, bet jei renkatės 2 rūšies plytelės, tai turėtumėte žinoti, kad šios plytelės yra su žemesniais kokybiniais rodikliais, todėl tarp jų gali pasitaikyti nežymių geometrinių matmenų skirtumų, nedidelių glazūros pažeidimų, šiek tiek skirtis atspalviai. Dar prieš klijuodami 2 rūšies plyteles, įsitikinkite, kad visos plytelės dėžutėse yra panašaus atspalvio bei matmenų. Prireikus, suklijuokite taip, kad šie skirtumai būtų mažiausiai pastebimi.  Patartina tarp plytelių palikti kuo didesnes siūles, kurios padės nepastebimai išlyginti plytelių išmatavimų skirtumus.

Informacija apie prekės rūšį pateikiama kiekvienos prekės kortelėje, todėl dėl išvardintų 2 rūšies plytelių trūkumų pretenzijos nepriimamos.
 Plytelių siūlės

Šiais laikais, pažengus technologijai, kai kurie gamintojai įsigudrino apipjauti plyteles jau po jų degimo proceso. Tokių plytelių išmatavimai  yra praktiškai idealūs, todėl jas galima klijuoti net be siūlių. Tačiau šios plytelės yra gerokai brangesnės už  paprastu būdu pagamintas plyteles.

Klijuojant paprastas plyteles, reikia  išlyginti  plytelių dydžio neatitikimus ir lygiai suklijuoti plyteles, todėl būtina palikti tarpus tarp jų. Jei gamintojas nenurodo kitaip, paprastai taikomos šios taisyklės:
 
 

Formatas Siūlės plotis (mm)
Sienų plytelės
15х20 сm 
20х20 сm
20х25 cm
25х33 cm
didesni formatai 
3-4 mm 
3-4 mm
3-4 mm 
4-6 mm 
4-10 mm

Grindų plytelės 20х20 cm
25х25 cm 
30х30 cm 
40х40 cm
6-8 mm
6-8 mm
6-8 mm
8-10 mm 

Klinkerinės
arba plytelės
lūžio vietoms
11,5х24 cm  
20х20 cm 
24х33 cm  
30х30 cm
ne mažiau nei 10 mm
ne mažiau nei 10 mm
ne mažiau nei 10 mm
ne mažiau nei 10 mm

 
 Atsparumas šalčiui

Ten, kur nors retkarčiais oro temperatūra būna  žemiau nulio, būtina klijuoti šalčiui atsparias plyteles: glazūruotas, ar neglazūruotas akmens masės plyteles, klinkerį. Šios plytelės gamybos procese yra suslegiamos žymiai stipriau, sumažėja poros, todėl  plytelė neįgeria drėgmės. Jei plytelė šalčiui neatspari, joje esantis vanduo šąla į  ledą  ir  sutrupina plytelės glazūrą.
Taip pat būtina pasirinkti  šalčiui atsparius klijus, siūlių glaistą.

Dažniausiai pasitaikančios klientų klaidos  - neatspariomis  šalčiui plytelėmis išklijuotos poilsiui skirtos sodybos, nešildomi pusrūsiai, įstiklinti, bet nepakankamai apšiltinti balkonai. Taip pat netinkami plytelių klijai.
 Ko Jums gali prireikti?..

Kad išvengtumėte daugkartinio blaškymosi po statybinių medžiagų parduotuves, siūlome iš karto pasitikrinti, kokias priemones plytelių klijavimui turite namie, o ko Jums dar gali pritrūkti.

Padės šis sąrašiukas:
 
• Plytelių klijai
• Siūlių glaistas
• Giluminis gruntas (paviršiaus nešvarumams surišti)
• Volelis gruntui tepti
• Membrana drėgmei izoliuoti
• Kryžiukai plytelių siūlėms
• Metaliniai/ plastikiniai apdailos profiliai
• Silikonas, hermetikas
• Impregnantas (natūraliam akmeniui ar neglazūruotoms plytelėms)

Jei plyteles klijuosite pats, Jums taip pat prireiks:
 
• Plytelių pjaustymo mašinos
• Specialių replių plytelėms
• Grąžto plytelių skylėms
• Pjovimo disko
• Gulščiuko
• Ruletės
• Glaistyklės -„šukų“  klijams
• Drėlės ir klijų mikserio
• Guminės trintuvės glaistui
• Kempinės
• Guminio plaktuko
• Pistoleto silikonui
• Darbo pirštinių
• Peiliuko
• Kibiro
• Antkelių
• KaltoGranito plytelės ir jų priežiūra

Viena prabangiausių sienų ir grindų danga – natūralus akmuo granitas. Šiuolaikinės technologijos leidžia išpjauti net didelio formato granito plokštę, kurios storis – vos 1 cm.
Ši danga Lietuvoje labai  populiari ofisų, klientų priimamųjų, fasadų apdailoje, tačiau kitose šalyse labai dažnai naudojama ir privataus būsto vidaus interjeruose. 
 
Granito plytelės yra išpjautos iš natūralaus gamtinio akmens, todėl net vienoje pakuotėje esančių plytelių atspalvis bei raštas gana stipriai skiriasi.
 
Labai svarbu žinoti, kad  ši išskirtinė danga reikalauja ir išskirtinės priežiūros tiek ją klijuojant, tiek eksploatuojant vėliau.

Natūralaus akmens plytelės privalo būti klijuojamos specialiais natūraliam akmeniui skirtais klijais, tarpai tarp plytelių glaistomi specialiu  natūraliam akmeniui skirtu glaistu.  Įvairių plyšių sandarinimui galima naudoti tik specialius hermetikus ir silikonus, kurie savo sudėtyje neturi aliejaus, priešingu atveju, akmenyje susiformuoja neišvalomos riebalų dėmės.
Atlikus plytelių klijavimo darbus, būtina specialiomis priemonėmis nedelsiant  nuvalyti plytelių paviršių ir jį padengti granitui skirtu impregnantu, kuris apsaugos plyteles nuo drėgmės įgėrimo bei dėmių susidarymo.

Granito plytelių paviršius yra labai porėtas, todėl greitai įgeria įvairias skystas medžiagas (galite tuo įsitikinti po tekančiu vandeniu pakišę plytelę), todėl jam reikalinga ypatinga priežiūra. Tam gali būti naudojamos tik specialios, natūralaus akmens priežiūrai skirtos priemonės, pvz. „HG“ produktų linija, skirta natūraliam akmeniui. Prieš bet kokius valymo, impregnavimo ir pan. darbus įsitikinkite, ar naudojate natūraliam akmeniui skirtas priemones: purvo šalinimo priemones, valiklius, impregnantus, blizgias mastikas ir pan.

Saugokite plyteles nuo kontakto su aliejumi, riebalais, tepalais, kava, vynu, įvairiais spalvotais skysčiais, nuo jų gali susidaryti neišvalomos dėmės. Taip pat saugokite nuo skysčių, savo sudėtyje turinčių šarmų ir rūgščių  (pvz. langų  valiklių). Tokioms medžiagoms patekus  ant granito paviršiaus, skubiai nuvalykite specialiomis priemonėmis, kad jos nespėtų įsigerti į akmenį ir jo nesugadintų.
 Fantazuokite!

Kas sakė, kad grindų plytelės turi būti vienos spalvos?.. Kas sakė, kad grindų plytelės turi būti klijuojamos išilgai sienų?...
Nesielkite šabloniškai,  leiskite sau fantazuoti, nepasiduokite meistrų spaudimui,  ir rezultatas Jus nestebins. Nėra nieko paprasčiau, kaip derinant skirtingus  plytelių klojimo būdus, ar skirtingas spalvas  papuošti patalpą net paprasčiausiomis plytelėmis. Tiesa, prieš jas klijuojant, pirma reikėtų norimą brėžinį pabandyti  nupiešti milimetriniame popieriuje. Tai šiek tiek užtruks, tačiau rezultatas Jūsų neapvils...
 
Kad Jums būtų  lengviau, pateiksime keletą idėjų...
 
Grindų plytelės beveik visada atrodo gražiau, kai jos klijuojamos įstrižai .
 
 
Kai turite galimybę įsigyti tos pačios kolekcijos skirtingų spalvų plyteles, galima sukurti originalius raštus.
 

 
Kartais užtenka tarp kitų grindinių įterpti vos keletą kitos spalvos. Patalpa iš karto pasidaro „gyvesnė“.
 
 
Pailgas medžio imitacijos plyteles klijuokite  įprastais parketo raštais.
 
 
Jei grindys puošiamos dekoruota juostele, bus gražiau, jei kitoje dekoro pusėse plytelės bus suklijuotos
Įstrižai.
 
 
Panašiu principu galima ant grindų sukurti netgi „kilimą“
 
 
Šachmatine tvarka suklijuotos  plytelės atrodo labai įdomiai. Tik dar prieš klijuojant būtina įsitikinti, kad idealiai atitinka plytelių išmatavimai
 
 
 
Labai įdomiai ir gražiai atrodo ant grindų suklijuotos tos pačios spalvos, tik skirtingų formatų plyteles. Kai kas net įsigudrina jas susipjaustyti  patys..
 
 
 
Bus įdomiau ir gražiau, jei plytelių siūlės nesutaps viena su kita...
 
 
 
Plytelėse įmontuoti šviestuvai kartais daro stebuklus...
 
 
 
Gana klasikinis sprendimas, panaudojant dviejų skirtingų spalvų ir formatų plyteles:
 
 
 
Nors paprastai mozaika yra gana brangi, labai nedidelis, įterptas tarp kitų plytelių, gali būti Jūsų vonios kambario „vinimi“...
 
 

...
Vilniuje, Ukmergės g. 308, Tel. 8-5 230 40 41 (Prekybos parkas „Domus PRO“)   
2009 m. - 2018 m. Visos teises saugomos © Tinklapių kūrimas: Studija RESTART
Sienų plytelėsGrindų plytelėsSienų dekoruotos plytelės Grindų dekoruotos plytelės Mozaika
Sienų plytelės, Grindų plytelės, Keraminės plytelės, grindinės plytelės, sieninės plytelės, Akmens masės plytelės, akmens masė, Klinkeris, klinkerio plytelės, Granitas, granito plytelės